ikona zabieg 22b

Mikropigmentacja skóry głowy

Zabieg rozwiązujący
problemy łysienia u kobiet i mężczyzn

Stanowi bezpieczną metodę łagodzenia negatywnych skutków łysienia. Zabieg mikropigmentacji pozwala na doskonałą imitację włosa, co pozwala na ukrycie łysienia zarówno androgenowego, jak i plackowatego. Uzyskujemy efekt krótko strzyżonego włosa oraz optyczne zagęszczenie w przypadku rzadkich włosów. Mikropigmentacja pomaga przy zakryciu różnego rodzaju blizn,szram lub ubytków. Okres trwałości pigmentu może wynosić od 2 do nawet 5 lat, w zależności od indywidualnej reakcji skóry głowy na pigmentowanie i jej zdolności do utrzymania barwnika w naskórku.

Prawidłowo wykonany zabieg nie szkodzi nadal rosnącym włosom,niejednokrotnie powoduje stymulację i wzrost nowych włosów (mikronakłucia powodują lepsze ukrwienie skóry ). Zabieg nie wywołuje niepożądanego efektu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona jedynie przez kilka godzin do kilku dni. Sam zabieg polega na wprowadzeniu barwnika w najgłębszą warstwę naskórka za pomocą pojedynczej cienkiej igły. Wstępnie jest uzgadniany rysunek, który pozwala na precyzyjne nadanie kształtu. Czas zabiegu to około 4-5 h, jeśli jest potrzebne znieczulenie również wliczone jest w cenę zabiegu.

Właściwości:

  • Powstrzymuje wypadanie włosów
  • Skuteczny w walce z alopecją
  • Przyspiesza odrost włosów
  • Pogrubia i zagęszcza włosy
  • Pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
  • Rewitalizuje mieszki włosowe
  • Pielęgnuje skórę głowy
  • Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie
dr cyj

Trwałość zabiegu:

Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego bioabsorbowalnego pigmentu, okres jego trwałości (pozostawanie w naskórku) jest różny i trudny do dokładnego przewidzenia. Może wynosić od 2 do nawet 5 lat w zależności od indywidualnej reakcji skóry na barwnik i jej zdolności do utrzymania barwnika w naskórku.

usluga 2

Przygotowanie do zabiegu:

Włosy przed zabiegiem powinny być krótko ścięte – idealna długość to 0.3-0.5mm ale nie jest to konieczność – jeśli klient chce zachować swoją długość zabieg wykonujemy na włosach tak by wyeliminować przerzedzenie, co powoduje optyczne zagęszczenie włosów. Ustalamy wspólnie gęstość,odcień oraz linię włosów. Najczęściej ustalaną linią brzegową włosów jest postrzępiona linia na przodzie, lekko nieregularna tak aby uzyskać efekt najbardziej naturalny.

img 20180814 104335

Po zabiegu mikreopigmentacji skóry głowy:

Po zabiegu zaleca się utrzymanie tej długości aby pigment wyglądał naturalnie i dopasowywał się do naturalnej gęstości włosów. Najlepiej jest golić włosy maszynką elektryczną ze zdjętą końcówką lub maszynką jednorazową. Mikropigmentacja zdrowej skóry zajmuje 1-3 zabiegi. Pierwsze efekty widoczne są już po 1 zabiegu. Owłosiona skóra głowy pozostaje w stanie nienaruszonym, nie ma możliwości by uszkodzić ich cebulki, wręcz przeciwnie, zabieg jest swoistego rodzaju terapią mikroigłową dla skóry głowy i w niektórych przypadkach stymuluje wzrost nowych włosów.